Mariusz Stusiński od 16 września będzie wiceprezesem Atende. Dotychczas, od stycznia br., jest doradcą zarządu.

Jednocześnie w dniu 3 września br., ze skutkiem na dzień 15 września br. rezygnacje złożyli: Jacek Forysiak (wiceprezes od 2016 r., odpowiada za pion techniczny), Szymon Stępczak (wiceprezes od 2013 r., odpowiedzialny za pion handlowy) i Jacek Szczepański (wiceprezes od 2016 r., odpowiada za pion sprzedaży usług i rozwiązań dedykowanych).

 Od 16 września br. zarząd Atende będzie funkcjonował w trzyosobowym składzie:

– Marcin Petrykowski, prezes

– Iwona Bakuła, wiceprezes

– Mariusz Stusiński, wiceprezes

Spółka wyjaśnia zmiany transformacją modelu zarządzania, w związku z przygotowaniem nowej strategii. Zarząd przedstawi nową strategię grupy Atende w ciągu najbliższych miesięcy – zapowiedziano.

Dekada w grupie Atende

Mariusz Stusiński w branży ICT jest od blisko 20 lat, w tym przez ostatnią dekadę pełnił role menedżerskie w grupie Atende. W latach 2011-2021 był wiceprezesem zarządu Atende Software (spółka w końcu ub.r. została sprzedana przez Atende SA i obecnie jest samodzielnym podmiotem pod nazwą Redge Technologies).

Od 2014 r. pełni rolę przewodniczącego rady nadzorczej Phoenix Systems, od 2018 r. – przewodniczącego rady nadzorczej Omnichip, a od grudnia 2020 r. wiceprezesa zarządu Atende Industries – spółek z grupy Atende.

Mariusz Stusiński rozpoczął karierę w latach 2002-2008 w strukturach sprzedaży Orange i Nortela. Następnie w ATM kierował działem odpowiedzialnym za rozwój i komercjalizację platformy technologicznej do budowy telewizji internetowych.

Marcin Petrykowski od czerwca na czele spółki

Marcin Petrykowski w końcu czerwca br. został prezesem Atende. Wcześniej był związany z S&P Global (poprzednia nazwa: Standard & Poor’s), gdzie zarządzał działalnością firmy w regionie EMEA. Jako dyrektor zarządzający w S&P Global Ratings wprowadził firmę do Polski i regionu CEE, a także przeprowadził transformację organizacji komercyjnej EMEA na nowy model operacyjny.

Przed dołączeniem do S&P był dyrektorem wykonawczym w J.P. Morgan Corporate and Investment Bank w Londynie, odpowiedzialnym za rynek niemiecki, rosyjski oraz region CEE, jednocześnie pełniąc funkcję zastępcy dyrektora generalnego J.P. Morgan w Polsce. Był też w radzie nadzorczej MCI Capital.  Karierę rozpoczął w bankowości korporacyjnej Citi w Warszawie.

Obecnie Marcin Petrykowski jest wykładowcą tematyki FinTech na Uniwersytecie Warszawskim oraz przewodniczący rady programowej konferencji branżowej Fintech Digital CEE.

Iwona Bakuła pozostanie CFO

Iwona Bakuła od 2010 r. jest wiceprezesem zarządu Atende ds. finansowych. W 2012 r. wprowadziła spółkę na GPW. Ma prawie 30-letnie doświadczenie w obszarze finansów i zarządzania oraz rynków kapitałowych. W latach 2000-2009 była CFO w zarządzie Ascom Poland. Wcześniej pracowała m.in. w sektorze bankowym, w Cadbury-Wedel, PepsiCo.