W 2018 r. mediana wynagrodzeń całkowitych testerów oprogramowania wyniosła 5,4 tys. zł brutto. Połowa badanych zarabiała w przedziale od 4210 zł do 7081 zł – według Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń Sedlak & Sedlak.

 

 

Większe zróżnicowanie zarobków widoczne jest w firmach z kapitałem zagranicznym. Im większa organizacja, tym wyższe pensje. Generalnie podmioty pozostające pod kontrolą zagranicznych właścicieli płaciły lepiej niż polskie przedsiębiorstwa. Różnica ta jest widoczna zwłaszcza w wielkich firmach. Testerzy oprogramowania zarabiali tam nawet o 50 proc. więcej niż w polskich spółkach.

 


    

 

Jeśli chodzi o branże, to w 2018 r. najlepiej (przeciętnie 6 tys. zł) płaciły testerom firmy z sektora usług finansowych.

 

 

Co ciekawe, w stolicy testerzy nie zarabiają najwięcej. W 2018 r. ich wynagrodzenia we Wrocławiu i Krakowie były wyższe niż w Warszawie.

 

W Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń w 2018 roku wzięło udział 510 osób pracujących na stanowisku testera oprogramowania. Z tego 86 proc. ma nie więcej niż 35 lat, 82 proc. – wykształcenie wyższe, a 62 proc. pracuje w wielkich lub dużych firmach.

Źródło: wynagrodzenia.pl