Capgemini, międzynarodowa firma konsultingowa, specjalizująca się w usługach IT, kupi Altran, francuską firmę, która koncentruje się usługach badań i rozwoju oraz technicznych. Wartość transakcji to 3,6 mld euro.

Zakup ma uczynić z Capgemini lidera usług transformacji cyfrowej. Korporacja z centralą we Francji (ma również polskie oddziały) dzięki połączeniu sił z Altran powinna być silnym partnerem strategicznym, który pomaga klientom biznesowym w transformacji poprzez rozwój chmury, edge computingu, IoT, sztucznej inteligencji i 5G – wynika z oświadczenia.

Podczas gdy Capegmini specjalizuje się w konsultingu i usługach IT, Altran jest skoncentrowany na OT (operational technology), czyli informatycznych systemach operacyjnych, wykorzystywanych np. w automatyce przemysłowej. Te dwa obszary są coraz ściślej ze sobą powiązane i jednolicie zarządzane.

W 2018 r. Capgemini wypracował 13,2 mld euro przychodów. Korporacja jest na fali także w Polsce. Otworzyła nowe ośrodki. W kraju zatrudnia ponad 8 tys. specjalistów, a globalnie ponad 200 tys.

Altran w 2018 r. osiągnął wynik na poziomie 2,9 mld euro obrotów.