Do jego zadań należy kierowanie zespołem handlowym, rozwój sprzedaży wszystkich linii biznesowych, analiza nowych obszarów rozwoju biznesu oraz wsparcie procesu zarządzania firmą. Posiada 17-letnie doświadczenie zawodowe, głównie w obszarze sprzedaży i rozwoju nowego biznesu. W latach 2003-2009 pracował w firmie leasingowej SGEF (grupa Societe Generale) – początkowo w dziale operacyjnym, a następnie jako Key Account Manager. Od 2009 do 2020 roku kontynuował karierę zawodową w Xerox Polska. Był odpowiedzialny za rozwój i sprzedaż usług finansowych, sprzedaż i utrzymanie usług outsourcingowych. Zarządzał też zespołem sprzedaży pośredniej. Pracując w Xerox prowadził również przez kilka lat szkolenia dla partnerów w Polsce i za granicą w zakresie sprzedaży usług zarządzania drukiem.

Przeszliśmy długą drogę od sprzedaży pudełek po zaawansowane usługi i nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Wraz z przyjściem Macieja rozpoczynamy nowy etap rozwoju firmy – powiedział Paweł Kulawik, prezes firmy Marcova.

Maciej Amanowicz jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, Wydziału Inżynierii Produkcji na kierunku Marketing i Zarządzanie oraz Uczelni Techniczno-Handlowej w Warszawie na kierunku Negocjacje i Sprzedaż.