Z Pure Storage na szefa warszawskiego centrum Google Cloud
Dan Decasper, dotychczas wiceprezes Pure Storage, został nowym szefem warszawskiego centrum inżynieryjnego Google Cloud i wiceprezesem Google’a. Do zespołu zarządzającego dołączyli również Joanna Obstój i Marcin Mierzejewski.
Dan Decasper spędził dekadę w Pure Storage. Teraz postanowił rozkręcić biznes Google Cloud w Polsce i regionie.
Nowym szefem warszawskiego centrum inżynieryjnego Google Cloud został Dan Decasper, który objął również stanowisko wiceprezesa Google.
Do zespołu zarządzającego pracą biura dołączyli również:
Joanna Obstój, jako dyrektorka ds. inżynierii UI
Marcin Mierzejewski, jako dyrektor ds. inżynierii w dziale Cloud Networking.
20 lat doświadczenia
Dan Decasper przez ostatnią dekadę był wiceprezesem amerykańskiej spółki Pure Storage, która opracowuje sprzęt i oprogramowanie do przechowywania danych all-flash. Ostatnio był odpowiedzialny m.in. za założenie i rozwój centrum R&D firmy w Pradze.
Dan Decasper ma ponad 20-letnie doświadczenie w sektorze IT. Wcześniej był współzałożycielem Cirtas Systems – startupu będącego pionierem w dziedzinie cloud gateway (2009 – 2011), a także kierował zespołami inżynierskimi w Citrix Systems (2008 – 2011).
Posiada tytuł doktora nauk informatycznych Swiss Federal Institute of Technology (ETH) w Zurychu. Jest właścicielem 18 patentów.
„Zdecydowałem się dołączyć do Google, bo jestem niezwykle podekscytowany możliwością pracy z tak świetnym zespołem w Warszawie, z którym wspólnie będziemy rozwijać największe centrum inżynierskie Google Cloud w Europie. Rozbudowa warszawskiego biura to dla nas priorytet, bo już teraz powstaje tu wiele z naszych najważniejszych produktów i technologii, z których korzystają najwięksi światowi klienci Google Cloud” – powiedział wiceprezes Google Dan Decasper.
Joanna Obstój obejmie stanowisko dyrektorki ds. inżynierii. Będzie liderką działu tworzącego interfejs użytkownika (UI) wiodących produktów Google Cloud takich jak Google Kubernetes Engine i platforma Anthos.
Nowa dyrektor ma wieloletnie doświadczenie w sektorze finansowym – przez ostatnie 14 lat (od 2007 r.) pracowała w Goldman Sachs, gdzie kierowała zespołami Global Markets Engineering w Warszawie. Była założycielką programu Warsaw Women’s Network. Ukończyła informatykę na Politechnice Śląskiej.
„Decydując się na dołączenie do Google ważne było dla mnie też, że zespół warszawskiego biura rozbudowuje się w oparciu o unikalne kompetencje, różnorodność i inkluzywność. To ogromna szansa dla inżynierów i inżynierek na pracę z najlepszymi” – skomentowała Joanna Obstój.
Marcin Mierzejewski został dyrektorem w warszawskim biurze inżynieryjnym Google, odpowiedzialnym za obszar Cloud Networking.
Będzie zarządzał zespołem zajmującym się budową globalnych usług i technologii sieciowych Google Cloud Platform, skoncentrowanych na skalowaniu, bezpieczeństwie i kompleksowym monitorowaniu sieci.
Przed przejściem do Google’a Marcin Mierzejewski był dyrektorem i szefem krakowskiego biura inżynieryjnego amerykańskiej firmy OpenX (2016 – 2020). Doświadczenie zawodowe zdobywał też w Fujitsu i Motoroli.
Jest absolwentem automatyki i robotyki na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
Warszawa największym centrum inżynieryjnym Google Cloud w Europie
Warszawskie centrum inżynieryjne to część flagowej inwestycji Google Cloud w Polsce. Kilkusetosobowy zespół inżynierski w Warszawie pracuje nad usługami i produktami, z których korzystają także globalni klienci usług chmurowych Google, tacy jak Spotify, Snapchat czy Twitter oraz które umożliwiają działanie produktów własnych Google (w tym wyszukiwarki, YouTube, poczty Gmail i Zdjęć Google).
Google powiększy kadrę w Polsce
Google w Polsce zapowiada dynamiczny wzrost zatrudnienia w centrum inżynierskim w Warszawie. W poniedziałek ogłosiła utworzenie zespołu ds. wdrażania technologii we Wrocławiu. To część przygotowań firmy do otwarcia polskiego regionu Google Cloud, czyli lokalnej infrastruktury obliczeniowej – będzie to jedyna tego typu inwestycja, którą firma uruchomi w tym roku w Europie.
Podobne aktualności
Google może zostać przymusowo podzielony
Taki drastyczny krok rozważają władze USA. Celem jest złamanie monopoli giganta.