Nowym szefem warszawskiego centrum inżynieryjnego Google Cloud został Dan Decasper, który objął również stanowisko wiceprezesa Google.

Do zespołu zarządzającego pracą biura dołączyli również:

Joanna Obstój, jako dyrektorka ds. inżynierii UI

Marcin Mierzejewski, jako dyrektor ds. inżynierii w dziale Cloud Networking. 

20 lat doświadczenia

Dan Decasper przez ostatnią dekadę był wiceprezesem amerykańskiej spółki Pure Storage, która opracowuje sprzęt i oprogramowanie do przechowywania danych all-flash. Ostatnio był odpowiedzialny m.in. za założenie i rozwój centrum R&D firmy w Pradze.

Dan Decasper ma ponad 20-letnie doświadczenie w sektorze IT. Wcześniej był współzałożycielem Cirtas Systems – startupu będącego pionierem w dziedzinie cloud gateway (2009 – 2011), a także kierował zespołami inżynierskimi w Citrix Systems (2008 – 2011).

Posiada tytuł doktora nauk informatycznych Swiss Federal Institute of Technology (ETH) w Zurychu. Jest właścicielem 18 patentów.

Zdecydowałem się dołączyć do Google, bo jestem niezwykle podekscytowany możliwością pracy z tak świetnym zespołem w Warszawie, z którym wspólnie będziemy rozwijać największe centrum inżynierskie Google Cloud w Europie. Rozbudowa warszawskiego biura to dla nas priorytet, bo już teraz powstaje tu wiele z naszych najważniejszych produktów i technologii, z których korzystają najwięksi światowi klienci Google Cloud” – powiedział wiceprezes Google Dan Decasper.

Joanna Obstój przez ostatnie 14 lat pracowała w Goldman Sachs.

Joanna Obstój obejmie stanowisko dyrektorki ds. inżynierii. Będzie liderką działu tworzącego interfejs użytkownika (UI) wiodących produktów Google Cloud takich jak Google Kubernetes Engine i platforma Anthos.

Nowa dyrektor ma wieloletnie doświadczenie w sektorze finansowym – przez ostatnie 14 lat (od 2007 r.) pracowała w Goldman Sachs, gdzie kierowała zespołami Global Markets Engineering w Warszawie. Była założycielką programu Warsaw Women’s Network. Ukończyła informatykę na Politechnice Śląskiej. 

Decydując się na dołączenie do Google ważne było dla mnie też, że zespół warszawskiego biura rozbudowuje się w oparciu o unikalne kompetencje, różnorodność i inkluzywność. To ogromna szansa dla inżynierów i inżynierek na pracę z najlepszymi” – skomentowała Joanna Obstój.


Marcin Mierzejewski przeszedł do Google’a z OpenX.


Marcin Mierzejewski został dyrektorem w warszawskim biurze inżynieryjnym Google, odpowiedzialnym za obszar Cloud Networking.

Będzie zarządzał zespołem zajmującym się budową globalnych usług i technologii sieciowych Google Cloud Platform, skoncentrowanych na skalowaniu, bezpieczeństwie i kompleksowym monitorowaniu sieci.

Przed przejściem do Google’a Marcin Mierzejewski był dyrektorem i szefem krakowskiego biura inżynieryjnego amerykańskiej firmy OpenX (2016 – 2020). Doświadczenie zawodowe zdobywał też w Fujitsu i Motoroli.

Jest absolwentem automatyki i robotyki na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Warszawa największym centrum inżynieryjnym Google Cloud w Europie

Warszawskie centrum inżynieryjne to część flagowej inwestycji Google Cloud w Polsce. Kilkusetosobowy zespół inżynierski w Warszawie pracuje nad usługami i produktami, z których korzystają także globalni klienci usług chmurowych Google, tacy jak Spotify, Snapchat czy Twitter oraz które umożliwiają działanie produktów własnych Google (w tym wyszukiwarki, YouTube, poczty Gmail i Zdjęć Google).

Google powiększy kadrę w Polsce

Google w Polsce zapowiada dynamiczny wzrost zatrudnienia w centrum inżynierskim w Warszawie. W poniedziałek ogłosiła utworzenie zespołu ds. wdrażania technologii we Wrocławiu. To część przygotowań firmy do otwarcia polskiego regionu Google Cloud, czyli lokalnej infrastruktury obliczeniowej – będzie to jedyna tego typu inwestycja, którą firma uruchomi w tym roku w Europie.