W dniu 22 lutego br. KRS zarejestrował zmianę nazwy spółki na Action SA. Wykreślono z nazwy firmy dopisku „w restrukturyzacji”. Dystrybutor zakończył trwające ponad 4 lata postępowanie sanacyjne w połowie grudnia 2020 r. , wraz z uprawomocnieniem się postanowienia sądu o zatwierdzeniu układu z wierzycielami.

W końcu stycznia br. zgodnie z układem Action rozpoczął regulowanie wierzytelności restrukturyzacyjnych. Ten proces potrwa ok. 7 lat.

„Naszym celem zawsze było pokonywanie przeszkód i przekuwanie każdego kryzysu w sukces. Taka strategia napędzała nas nawet w najbardziej trudnych momentach sanacji. Wiedzą o tym nasi pracownicy, partnerzy biznesowi i klienci, którym dziś zawdzięczamy zamknięcie tego okresu. Dlatego to właśnie im dedykujemy nową nazwę firmy Action S.A. już bez dopisku o restrukturyzacji. To też dla nas cudowny prezent na początek jubileuszowego roku Action, w którym obchodzi 30-lecie” – komentuje Sławomir Harazin, wiceprezes zarządu Action.

W kwartałach I-III 2020 r. Action wypracował ponad 1,41 mld zł przychodów i 11,5 mln zł zysku netto.

Ze wstępnych, szacunkowych wyliczeń za październik, listopad i grudzień 2020 r. wynika, że obroty grupy wyniosły w ostatnich trzech miesiącach ub.r. ok. 650 mln zł.