Kuba Pancewicz został dyrektorem zarządzania terminalami i łańcuchem dostaw w T-Mobile Polska. Stanowisko obejmie 1 listopada br. Zanim dołączył do T-Mobile, pełnił funkcję dyrektora generalnego Lenovo Mobile Business Group w Polsce i regionie Europy Południowo – Wschodniej (od kwietnia 2018 r.). Odpowiadał za markę Motorola (Moto) w regionie.

Na czele nowo utworzonego działu w T-Mobile Kuba Pancewicz będzie odpowiadał za cały proces i strategię zarządzania urządzeniami zarówno dla obszaru B2C, jak i B2B, wprowadzanie innowacji w portfolio i zapewnianie zwrotu z inwestycji (przy współpracy z departamentem zakupów).

Pokieruje również wszystkimi procesami łańcucha dostaw dla T-Mobile Polska, w tym zarządzaniem zapasami, logistyką, zwrotami, naprawami, magazynowaniem i dostawą do klientów. W tej roli skoncentruje się na ulepszeniu procesów operacyjnych.   

Kuba Pancewicz ma 20-letnie doświadczenie w branży telekomunikacyjnej. W latach 2015 – 2018 kierował Young Digital Planet, a przez blisko 16 lat, od 1998 r., był związany z Nokią. W latach 2011 – 2014 odpowiadał za biznes telefonów komórkowych w Europie. W Nokii kierował również polskim oddziałem i strukturami m.in. w Afryce i Indiach. Współpracował przy fuzjach i przejęciach. Był odpowiedzialny za tworzenie i zarządzanie produktami oraz zarządzanie i procesy restrukturyzacji. W latach 90-tych przez 3 lata pracował w IBM.

Kuba Pancewicz jest absolwentem Informatyki na Uniwersytecie Warszawskim oraz Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej.