Piotr Potera został Business Development Managerem Dell Technologies w TD Synnex. Dotychczas, od 2021 r., jako Inside Sales Account Manager w dziale Public w Dell Technologies odpowiadał za współpracę z partnerami przy przetargach publicznych i realizacji projektów dla strategicznych klientów.

Jego główne obowiązki u dystrybutora to rozwój biznesu projektowego Dell Technologies z zakresu storage’u, backupu i HCI, współpraca z producentem w zakresie rozwoju jego oferty enterprise w TD Synnex i na polskim rynku, realizowanie strategii sprzedażowej.

Nowy BDM zakłada zwiększenie udziału rynkowego TD Synnex w sektorze enterprise i rozwój kanału partnerskiego, połączony z edukacją partnerów biznesowych i ich klientów w zakresie rozwiązań Dell Technologies dla przedsiębiorstw. Zamierza zacieśnić współpracę z kluczowymi partnerami i ich klientami.

Piotr Potera przychodzi do TD Synnex z doświadczeniem w sprzedaży i pozyskiwaniu klientów w różnych branżach (IT, finansowej, motoryzacyjnej i nieruchomości).

Pierwsze kroki zawodowe stawiał w 2009 r. jako doradca klienta w OVB Allfinanz Polska. W latach 2009 – 2017 pracował jako specjalista ds. kadr i płac w LTC Accounting. Od 2015 r. do 2021 r. zajmował się sprzedażą i rozwojem biznesu w takich spółkach jak Elavon Financial Services, Lloyd Properties, Remo Car, JP. Abacus. W 2021 r. związał się z Dellem.