Bogusław Tobiasz objął nowe stanowisko w sierpniu br. Będzie odpowiedzialny za strategiczne zarządzanie nową jednostką w strukturze korporacji.

Digital Hub w Warszawie to najnowsza inwestycja firmy Bayer w Polsce. Centrum rozpoczęło działalność w lipcu br. Koncentruje się na opracowywaniu rozwiązań informatycznych do zastosowań globalnych, w pierwszym etapie – dla rolnictwa.

Zespół ma liczyć nawet 400 specjalistów. Będzie współpracować z innymi centrami IT firmy Bayer w Niemczech, USA i innych krajach.

Firma chce ściągnąć m.in. inżynierów full stack, bezpieczeństwa, danych i data scientist, z doświadczeniem w uczeniu maszynowym, AI i badaniach operacyjnych. Koordynacja procesu budowania zespołu to jedno z zadań nowego dyrektora.  

Przed objęciem obecnego stanowiska Bogusław Tobiasz pracował w Amazonie, od maja 2020 r. pełniąc funkcję Senior Regional IT Head na Europę Środkowo-Wschodnią.

Wcześniej był już przez 3 lata związany z Bayerem (2017 – 2020), na stanowisku Regional IT & Digital Innovation Director na Europę Środkowo-Wschodnią.

W poprzednich latach był m.in. Head of Digital Delivery w Reckitt Benckiser, managerem IT w Europie w Technicolor oraz szefem usług IT w Cadbury Wedel.

Bogusław Tobiasz ma doświadczenie w metodykach zarządzania projektami (Prince2 i Agile), budowaniu rozwiązań programistycznych, integracji aplikacji i platform korporacyjnych, definiowaniu i wdrażaniu procesów. Zarządzał dotąd wieloma projektami w zakresie rozwoju oprogramowania, transformacji cyfrowej oraz rozwoju biznesu.