Yamo: układ z wierzycielami zatwierdzony
Po 3 latach restrukturyzacji sąd zaakceptował układ spółki z wierzycielami.
Zakończyła się restrukturyzacja wrocławskiego dystrybutora Yamo. Sąd w czerwcu br. zatwierdził układ, przyjęty na zgromadzeniu wierzycieli pod koniec 2018 r. Restrukturyzacja firmy trwała niecałe trzy lata.
– Straciliśmy wielu dostawców, bo nie mieliśmy pieniędzy na zakupy. Odeszła też część klientów, ale restrukturyzacja uchroniła nas przed upadłością. Jesteśmy słabsi, ale przetrwaliśmy – mówi prezes Yamo, Jacek Mońko. Spółka działa od 26 lat.
Szef firmy dodaje, że największym problemem w czasie restrukturyzacji był brak możliwości finansowania bieżącej działalności i traktowanie firmy przez partnerów biznesowych i finansowych tak, jakby była w upadłości. Przeważnie nie chcieli oni udzielać kredytu kupieckiego i prawie za wszystko dystrybutor musiał płacić gotówką.
Według szefa Yamo najlepiej przebiegała współpraca z wierzycielami biznesowymi, z którymi firma kooperuje od lat. Wyjaśnia, że dystrybutor poprawiał płynność finansową uzyskując kredyty kupieckie w zaprzyjaźnionych firmach i podpisując umowę faktoringową. Zastrzykiem gotówki była też emisja obligacji przez specjalistyczny fundusz inwestycyjny.
Podobne aktualności
Yamo zamierza rozkręcić biznes
Dystrybutor po wyjściu z restrukturyzacji postawi prawdopodobnie na specjalizację asortymentu. Poszuka zewnętrznego finansowania.
Kaspersky Lab Polska: nagrody dla partnerów z okazji jubileuszu
Kaspersky Lab Polska aktywnie działa na polskim rynku od 15 lat, dostarczając rozwiązania bezpieczeństwa IT. Firma powstała za sprawą Andrzeja Pilarza, obecnego prezesa zarządu.