HP przez 5 miesięcy wytrwale broniło się przed przejęciem przez Xerox. Nie będzie już musiało tego robić. Koncern drukarkowy zrobił zwrot o 180 st. i postanowił zrezygnować z prób połączenia obu firm. Powodem jest koronawirus. Zarząd Xerox wyjaśnia, że obecnie priorytetem korporacji jest bezpieczeństwo pracowników, klientów i partnerów i odpowiednia reakcja na turbulencje na rynku wywołane pandemią. Powtarza jednak, że w jego ocenie w długim terminie połączenie obu firm byłoby korzystne. Miał dzięki temu powstać globalny dominator na rynku druku.

Xerox zdecydował również o wycofaniu swoich kandydatów do rady dyrektorów HP (akcjonariusze mieli decydować o ich wyborze w maju). Ich zgłoszenie było jednym z elementów działań w celu przejęcia kontroli nad HP.

W marcu br. w związku z epidemią Xerox informował o zawieszeniu działań związanych z dążeniem do wrogiego przejęcia HP. Nieco wcześniej ofertę zakupu udziałów wartą ostatnio blisko 35 mld dol. złożono akcjonariuszom koncernu. Zarząd HP od czasu ujawnienia pierwszej oferty Xerox w listopadzie ub.r. był zdecydowanie przeciwny fuzji obu korporacji i konsekwentnie trzymał się tego stanowiska.