X-kom oficjalnie otworzył nową siedzibę w częstochowskiej specjalnej strefie ekonomicznej „Euro-Park”. Kompleks składa się z dwóch budynków: czterokondygnacyjnego biurowca oraz centrum logistycznego o łącznej powierzchni blisko 12,3 tys. m kw. (w tym część biurowa – 4,2 tys. m kw., magazyn – 8,1 tys. m kw.). W centrali pracuje ponad 800 osób, które wcześniej rozproszone były w trzech różnych lokalizacjach. Teraz wszystkie działy firmy są w jednym miejscu.

Nowa centrala x-kom kosztowała ok. 70 mln zł. Spółka planuje, jak to określa „w bliskiej perspektywie” rozpoczęcie kolejnej inwestycji o wartości 15-30 mln zł związanej z rozbudową centrum logistycznego o kolejne 10 tys. m kw. Zamierza również zwiększyć zatrudnienie – przede wszystkim o specjalistów oraz osoby do kadry menedżerskiej. W ciągu najbliższego roku zatrudnienie powinno wzrosnąć o 10 proc.

W tym roku zostanie również uruchomiona automatyka w centrum logistycznym. Spółka zapewnia, że umożliwi to realizację nawet kilku tysięcy zamówień w ciągu godziny.