Bydgoska Izba Administracji Skarbowej prowadzi postępowanie na „dostawę sprzętu i urządzeń informatycznych dla izb administracji skarbowej, Krajowej Informacji Skarbowej oraz Krajowej Szkoły Skarbowości”.

Skarbówka wyposaży się w masę sprzętu. W zamówieniu podstawowym i opcji jest to w sumie blisko 200 notebooków wielkości 14-14,99 cala oraz 15-16 cali, 245 stacji dokujących, 240 monitorów 27-calowych Full HD, przeszło 3 tys. zestawów do pracy stacjonarnej.

Służby fiskusa potrzebują również 777 AiO PC z ekranem minimum 23 cale Full HD.

Ponadto zamawiane są urządzania serwerowe – 77 rackowych NAS-ów na minimum 4 dyski oraz 252 przełączniki 48-portowe SFP+.

Do tego dochodzą drobne elementy infrastruktury, jak 8-portowe przełączniki, listwy zasilające, dyski, procesory i pamięci serwerowe, moduły SFP+ SR, spilittery i in.

19 mln zł w czterech porcjach

W przetargu ogłoszonym w sierpniu br. 1 września otwarto oferty.

Bydgoska IAS zamierzała przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia 19,18 mln zł brutto, nie licząc prawa opcji.

W tym dla części I budżet wynosi 15,79 mln zł
dla części II: 2,15 mln zł
dla części III: 1,13 mln zł
dla części IV: 0,103 mln zł

W części I – dostawa sprzętu przenośnego (laptopy, monitory, stacje dokujące) – oferty złożyli:

Piomar, Intaris, Konsorcjum Techsource i IT4P, konsorcjum spółek Maxto oraz MDP, konsorcjum MBA System i Koncept, Galaxy Systemy Informatyczne.

Ofertę z najniższą ceną w części I złożyło konsorcjum MBA System i Koncept (9,332 mln zł za zamówienie podstawowe + 4,719 mln zł za opcję).

W części II – dostawa stacjonarnych PC AiO oferty złożyli:
Piomar, NTT Technology, Cezar Cezary Marchnio i Piotr Gębka, Intaris, konsorcjum Techsource i IT4P, konsorcjum spółek Maxto oraz MDP, konsorcjum MBA System i Koncept, Galaxy Systemy Informatyczne

Najniższą cenę w części II zaproponowało NTT Technology (1,408 mln zł + 0,712 mln zł).

Wszyscy dostawcy przenośnych i stacjonarnych PC zaproponowali 4 lata gwarancji i 20 dni na dostawę, za wyjątkiem konsorcjum Techsource (30 dni).

W części III – dostawa infrastruktury serwerowej (NAS-y i switche 48-porowe), oferty złożyli:
konsorcjum Techsource i IT4P, Si4iT, Netprof, konsorcjum MBA System i Koncept

Najtańszą ofertę w części III złożyli Techsource i IT4P (1,016 + 0,511 mln zł).

W części IV – dostawa drobnych elementów infrastruktury komputerowej – jedyną ofertę złożył PotronicsIT – w sumie na 0,109 mln zł.