Michał Kiciński, który w 1994 r. razem z Marcinem Iwińskim zakładał CD Projekt, wszedł w nowy biznes. To spółka z o.o. Retrovibe, która – jak zapowiedziano – skoncentruje się na grach w stylu „neo retro”.

W latach 2021 – 2022 na rynek ma trafić 5 produkcji nowego studia. Będą tworzone zarówno na PC, jak i na konsole. Są już dostępne tytuły na GOG i Steam.

Michał Kiciński wycofał się z zarządzania CD Projektem w 2010 r. Nadal należy do największych akcjonariuszy społki, a w maju powiększył nawet swój stan posiadania. Obecnie posiada 10,36 proc. akcji CD Projektu. Więcej ma tylko Marcin Iwiński (12,78 proc.), obecnie wiceprezes.

Spółkę Retrovibe zarejestrowano w listopadzie 2020 r. Jej siedziba znajduje się w Warszawie. Michał Kiciński ma 50 proc. udziałów, a pozostali dwa wspólnicy – Michał Affelski i Krzysztof Papliński – po 25 proc. Kapitał zakładowy to 5 tys. zł. Funkcję prezesa objął Michał Affelski.

Michał Affelski i Krzysztof Papliński wspólnie prowadzą działającą od 7 lat Digital Talent Agency, która – jak informuje – wspiera artystów tworzących gry, wydawców i licencjodawców oraz ma globalny zasięg.

Jak zapowiada Krzysztof Papliński, Retrovibe będzie oferować developerom wsparcie finansowe, marketingowe i doradcze. „W ten sposób twórcy mogą skupić się na tym, co najważniejsze – tworzeniu takich gier, jakie sobie wymarzyli” – twierdzi współzałożyciel spółki według ISBnews.