Według KWP w Bydgoszczy podejrzany kupował w sklepach internetowych praktycznie wszystko, w tym sprzęt AGD i RTV. Za towar płacił z rachunków osób, których dane posiadł nielegalnie, bądź przy pomocy tzw. słupów. Było ich kilku lub kilkunastu. Każdemu wynajmował mieszkanie (na te adresy zamawiał produkty). Słupom zakładał także rachunki w bankach lub wyrabiał karty tzw. „portmonetki”, gdzie przelewał skradzione pieniądze. Tak uzyskanymi środkami płacił za transakcje. Towar sprzedawał dalej w Internecie. W ciągu ostatnich kilku tygodni 25-latek zrealizował około 100 transakcji o wartości 54 tys. zł, a od początku roku na ponad 200 tys. zł. Wydruk operacji kupno-sprzedaż, których dokonał to tom akt, czyli 200 stron.

Na trop przestępców trafili policjanci z Zespołu ds. Zwalczania Przestępczości Bankowej KWP w Bydgoszczy. W Internecie zauważyli podejrzane transakcje. Ponieważ sprawa miała związek z Allegro, do współpracy z mundurowymi włączyli się także przedstawiciele działu bezpieczeństwa serwisu aukcyjnego.

W minioną środę (20.06) policjanci z KWP w Bydgoszczy, zwalczający przestępczość gospodarczą, weszli do mieszkania 42-letniego bydgoszczanina. Z ustaleń policjantów wynikało, że mężczyzna to tzw. słup. Chwilę później zatrzymano namierzonego 25-latka. W wynajmowanym przez niego mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. sprzęt komputerowy wykorzystywany do przestępczego procederu oraz zakupiony nielegalnie towar.
 
Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa Bydgoszcz-Północ. „Szef” odpowie za oszustwa, również komputerowe, a także kradzież informacji. Znaleziono u niego także fałszywy banknot oraz narkotyki. Prokurator złożył wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Tzw. słup odpowie za pomocnictwo. Policjanci nie wykluczają dalszego rozwoju sprawy.