Łączność 5G to powoli jeden z kluczowych parametrów na który zwracają uwagę klienci przy wyborze nowych urządzeń elektronicznych. Szacuje się, że już w tym roku na terenie Polski ponad 70 proc. gospodarstw domowych będzie objętych siecią 5G przez przynajmniej jednego operatora.

5G = ZTE

Od strony produktowej, na rynku jest dość ograniczona liczba urządzeń obsługujących technologię 5G. Na tym tle firma ZTE może śmiało pochwalić się szczególnym potencjałem, wyprzedzając większość konkurentów, co w praktyce oznacza udostępnienie konsumentom pełnego spektrum urządzeń 5G, w tym kategorie stacjonarne, mobilne i zewnętrze ODU-IDU.

Przykładem modelu dominującego na rynku, który jako dystrybutor posiadamy w ofercie jest ZTE MC801A. Warte podkreślenia jest to, że jest dostępny w ofertach wszystkich polskich operatorów. Model ten cechuje się innowacyjnym połączeniem anten kierunkowych oferując duże wzmocnienie sygnału bez względu na położenie urządzenia. Wszystko zostało uzupełnione zaawansowanym systemem pasywnego chłodzenia, co sprawia, że sprzętu nie słychać w otoczeniu – wyjaśnia Tamara Cieślak Product Manager w AB S.A.

Kolejnym routerem 5G jest model ZTE MC7010 – o kompaktowych rozmiarach, lecz dużych możliwościach. Urządzenie przewidziane do montażu na zewnątrz oferuje znacznie lepszy odbiór sygnału. Urządzenie może współpracować z dowolnym routerem wewnętrznym. Ostatnim modelem 5G w katalogu jest router mobilny ZTE MU5001. Kompaktowe rozmiary oraz bogata funkcjonalność sprawiają, że jest naprawdę uniwersalnym rozwiązaniem zapewniającym mobilność.

Dodatkowa wartość dla technologii LTE

Analizując ofertę ZTE warto zwrócić uwagę na fakt, że nawet w obszarach gdzie sygnał 5G jest słaby lub niedostępny, wszystkie powyższe produkty są zbudowane w oparciu modemy LTE aż do cat.22 i wspierają technologie znacząco przyspieszające transfery (takie jak agregacje kilku pasm jednocześnie, MIMO 4×4 QAM256). To wszystko pozwala na osiąganie realnych transferów w naszych sieciach LTE na poziomie 80-180Mb/s zależne od obciążenia okolicznej stacji.

Oferta routerów ZTE dedykowana do sieci 5G jest dostępna w ofercie AB S.A największego dystrybutora IT w regionie CEE.