NTT Data, NTT Inc. i NTT Ltd. zostaną połączone pod jedną marką NTT Data. Kolejnym krokiem będzie utworzenie zagranicznego przedsiębiorstwa japońskiego dostawcy przez NTT i NTT Data, co ma zoptymalizować operacje i zwiększyć wartość dla klientów.

Uznano, że dobrym rozwiązaniem będzie połączenie oferty NTT Ltd. w zakresie rozwiązań data center i usług zarządzania infrastrukturą z kompetencjami NTT Data w obszarze rozwoju oprogramowania i doradztwa.

Kompleksowe usługi IT dla przedsiębiorstw

Z kolei nowa zagraniczna korporacja NTT i Data będzie świadczyć kompleksowe usługi dla przedsiębiorstw, od doradztwa, poprzez usługi od chmury do brzegu, po infrastrukturę, jak i oprogramowanie. Oprócz szerokiej oferty usług pod jednym dachem zaletą ma być również centralizacja wsparcia klientów i koncentracja inwestycji.

Założenie jest takie, że zagraniczna korporacja NTT i NTT Data powstanie 1 października 2022 r. Nowy globalny dostawca usług będzie generował rocznie ok. 27 mld dol. przychodów.

Konsolidacja także nad Wisłą

Jest to kolejna fuzja w japońskiej grupie NTT.

NTT Ltd. powstał nie tak dawno, bo w 2019 r. Połączył 28 firm z ok. 40 tys. pracowników w 57 krajach, w tym w Polsce. W polski oddział korporacji przekształciła się lokalna spółka Dimension Data.

Z kolei do NTT Data należy NTT Data Business Solutions (wcześniej itelligence), która działa również w Polsce.

W zeszłym roku NTT Data ogłosił powołanie nowej jednostki biznesowej EMEAL (Europa, Bliski Wschód, Afryka i Ameryka Łacińska).