Dell z powodu pandemii może zwolnić nawet kilka tysięcy osób – twierdzi The Register. Brytyjski serwis powołując się anonimowe źródła utrzymuje, że niewykluczone są redukcje na poziomie ok. 6 proc. załogi, co oznaczałoby likwidację ponad 9 tys. miejsc pracy (według Statista Dell Technologies zatrudniał na początku 2020 r. 165 tys. osób na całym świecie, według The Register jest ich 160 tys.). Jednakże serwis przyznaje, że inne nieoficjalne źródła nie podają tak dużych liczb i mówią o ok. 2 tys. wymówień. Miałaby nastąpić w najbliższych tygodniach albo miesiącach.

Dell potwierdził zamiar redukcji, nie ujawnił natomiast ich skali. Wyjaśnia, że nie są one związane z kryzysem Covid-19, lecz z restrukturyzacją planowaną już w końcu 2019 r.

Firma również potwierdziła zwolnienia dla CRN USA, wynikające według niej z decyzji podjętych w ramach regularnej analizy struktury biznesowej i korekty budżetu. Tutaj również nie podano, ilu stanowisk dotyczą te decyzje. Przypuszcza się, że mogły wynikać z przebudowy organizacji sprzedażowej w USA.