Do portfolio Exclusive Networks Poland dołączyła platforma Pexip Infinity. Dzięki temu dystrybutor posiada obecnie w ofercie pełne portfolio marki, dostarczając jej rozwiązania w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.

Pexip specjalizuje się we współpracy online, łącząc różne środowiska i urządzenia do wideokonferencji. Jest certyfikowanym partnerem Microsoftu. Firma z centralą w Oslo (Norwegia) powstała w 2019 r. w wyniku fuzji działających od dekady firm Pexip i Videxio.

Pexip Infinity to skalowalne rozwiązanie do spotkań, które można wdrożyć na różnych platformach, od centrum danych organizacji, po chmurę prywatną lub publiczną, albo na Azure, AWS czy Google Cloud.

„Każdy rodzaj współpracy potrzebuje platformy komunikacyjnej, która nie będzie stanowiła bariery dla użytkownika. Rozwiązania chmurowe dają bardzo duże możliwości skalowania. Jednak są sytuacje, w których ograniczenia legislacyjne, związane np. z wymianą danych, koniecznością wykorzystania własnej infrastruktury, wymuszają wykorzystanie platformy on-premise” –  tłumaczy Paweł Jachimczyk, Business Unit Manager w Exclusive Networks Poland.

Exclusive Networks Poland rozszerzył kontrakt dystrybucyjny Pexip o możliwość oferowania partnerom licencji self-hosted w wersji on-premise. Liczy na zainteresowanie instytucji finansowych, państwowych czy placówek medycznych, które podlegają przepisom RODO i innymi wymaganiom compliance.