Wojciech Strusiński, wiceprezes Qumaka ds. sprzedaży, złożył rezygnację z pełnienia tej funkcji. Nie podał przyczyny swojej decyzji. Z Qumakiem związał się w 2005 r. Od stycznia 2013 r. kierował pionem handlowym w sektorze komercyjnym. W 2015 r. otrzymał nominację do zarządu na kolejną kadencję. 

To kolejna rezygnacja w zarządzie Qumaka w ostatnich tygodniach. Na początku czerwca z zarządu odszedł prezes spółki, Tomasz Laudy. Po jego rezygnacji Wojciech Strusiński przez kilka dni pełnił obowiązki szefa firmy. 

Doszło także do rezygnacji w radzie nadzorczej Qumaka. W dniu 16 czerwca odeszła Anna Górska. Skład uzupełnił Wojciech Wolny, założyciel i prezes grupy Euvic oraz spółki należącej do niej spółki itWorks (czyli de facto prowadzący działalność konkurencyjną wobec Qumaka). Euvic w ostatnich dniach zainwestował w Qumaka (wśród inwestorów jest również Wojciech Wolny). Federacja spółek informatycznych liczy na wyjście Qumaka z dołka – jeden z największych krajowych integratorów zarówno miniony rok, jak i I kw. br. zamknął stratą.