Janusz Naklicki, dotychczas Vice President Technology Sales w Oracle, dołączył do Synerise. Jako Chief Strategy Officer będzie odpowiedzialny za przyspieszenie globalnej ekspansji firmy. Do jego obowiązków należy pozyskanie nowych klientów na najważniejszych rynkach docelowych oraz rozwój międzynarodowej sieci partnerskiej.

Janusz Naklicki przez ostatnich 17 lat pracował w Oracle. Był m.in. odpowiedzialny za zarządzanie zespołami sprzedaży w 50 krajach. Wcześniej zajmował się biznesem drukarek i komputerów osobistych w HP. Był także związany z Sun Microsystems, gdzie kierował m.in. działem marketingu oraz kanałem dystrybucji polskiego oddziału.

Janusz Naklicki ukończył informatykę na Uniwersytecie Warszawskim. Jako stypendysta Komisji Fulbrighta zdobył certyfikat MBA w Carlson School of Management przy amerykańskim Uniwersytecie Minnesoty. Ukończył także kursy menedżerskie dotyczące negocjacji i procesów decyzyjnych na Harvardzie i Wharton.

– Transfer Janusza Naklickiego to dopiero początek. W nadchodzących miesiącach zamierzamy jeszcze nie raz zaskoczyć rynek przejęciami o podobnej skali. W ciągu najbliższych dwóch lat chcemy stać się jedną z największych firm w sektorach sztucznej inteligencji i Martechu, czyli Marketing Technology – zapowiada Jarosław Królewski, CEO Synerise.

Synerise wykorzystuje autorskie rozwiązania przetwarzania danych i metody sztucznej inteligencji m.in. do tworzenia narzędzi do automatyzacji i personalizacji komunikacji z klientami.