Wojciech Brzeski wszedł do rady nadzorczej KBJ. Aktualnie jest współwłaścicielem spółki Compart-Market, gdzie pracuje jako dyrektor zarządzający, prowadząc prace konstrukcyjne i wdrożeniowe z zakresu informatyki. Compart powstał w 1986 r. jako jedna z pierwszych firm informatycznych na polskim rynku.

Wojciech Brzeski karierę zawodową zaczynał w 1970 r. Od 1971 r. do 1986 r. pracował w MERA-FMiK (Fabryka Mierników i Komputerów) w Warszawie jako główny konstruktor. Jest autorem kilku patentów z zakresu rozwiązań w dziedzinie układów cyfrowych i analogowych, a także jednym z wybitnych konstruktorów fabryki ERA, gdzie jego udziałem było opracowanie i wdrożenie komputerowych pamięci dyskowych i sterowników dysku.

Powołanie Wojciecha Brzeskiego na 3-letnią kadencję rady nadzorczej KBJ nastąpiło z dniem 30 czerwca br. Z rady odszedł natomiast Marcin Śledzikowski.

Od ComputerLandu do KBJ

Powołania na kolejną kadencję otrzymali również Paweł Wiechecki (przewodniczący rady nadzorczej KBJ), Michał Kalisiński i Artur Kaźmierczak.

Paweł Wiechecki to również menedżer z 40-letnim doświadczeniem zawodowym. Pracował w dużych firmach software’owych, jak CSBI, ComputerLand (który przejął CSBI), Infovide-Matrix oraz Sygnity (wcześniej ComputerLand). W latach 2017 – 2020 był członkiem zarządu KBJ.

Michał Kalisiński jest specjalistą z zakresie metodyk projektowych, analiz biznesowych oraz zarządzania w IT. W ostatnich latach był project managerem w Polkomtelu (2009 – 2015), a obecnie jest prezesem firmy Clurgo. Artur Kaźmierczak specjalizuje się natomiast w inwestycjach na rynku nieruchomości.