Decyzją udziałowców – Infracapital oraz Nokii – 19 lutego br. Marek Józefiak został powołany na stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej w firmie Nexera.

Jest doświadczonym menedżerem i ekspertem rynku telekomunikacyjnego. W latach 1997-2006 kierował największymi firmami telekomunikacyjnymi w Polsce (Polską Telefonią Komórkową, a następnie Telekomunikacją Polską – obecnie działającymi razem jako Orange Polska). Pod jego kierownictwem w PTK stworzono Ideę – trzeciego z kolei (po Plusie i Erze) operatora GSM w Polsce. Marek Józefiak odpowiadał też za wprowadzenie na rynek polski marki Orange.

Doświadczenie w branży wykorzystywał także jako partner i doradca strategiczny w E&Y Polska, realizując i nadzorując projekty dla dużych firm telekomunikacyjnych.

„Od momentu rozpoczęcia działalności 3 lata temu, Nexera wzrosła do roli jednego z najważniejszych dostawców infrastruktury FTTH w Polsce. Marek Józefiak wnosi do firmy strategiczną wizję, co będzie miało kluczowe znaczenie dla naszej zdolności do dalszego skalowania biznesu i ugruntowania pozycji Nexery jako jednego z wiodących operatorów telekomunikacyjnych w Polsce” – mówi Nikolaus Roessner z Infracapital, członek rady nadzorczej Nexery i jej ustępujący przewodniczący.

Mali ISP celem przejęć

Nexera – hurtowy operator światłowodowej sieci dostępowej – rozwija infrastrukturę na obszarach o niedostatecznym zasięgu w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC) i przejmuje mniejszych operatorów.

Kupowani mali ISP mogą nadal współpracować z Nexerą jako detaliczny operator wirtualny albo całkiem zwinąć biznes. Spółka zamierza kontynuować przejęcia lokalnych firm w br.

Nexera obecnie buduje i zarządza światłowodową siecią dostępową w czterech regionach Polski: łódzkim, świętokrzyskim, Kujawy z Pomorzem i Mazowszem oraz na Warmii i Mazurach. W zasięgu sieci ma znaleźć się ponad 1 mln gospodarstw domowych.