Western Digital sprzedał swoje rozwiązania pamięci obiektowej – ActiveScale. Nabywcą jest Quantum. Nie ujawniono kwoty transakcji.

Już w ub.r. WD zapowiadał, że zamierza skoncentrować się na platformach pamięci masowej, jak OpenFlex, a nie na systemach. Sprzedał biznes IntelliFlash firmie DDN (DataDirectNetworks).

Quantum specjalizuje się m.in. w rozwiązaniach do przechowywania i zarządzania nagraniami wideo, a także w backupie i archiwizacji. Ma spore doświadczenie w zakresie ActiveScale. Od ok. 5 lat sprzedaje te rozwiązania. Zgodnie z umową z WD w przyszłości Quantum przejmie także wsparcie aktualnych i nowych klientów ActiveScale, zajmie się również dalszym rozwojem tych produktów.

ActiveScale pozwala na dostęp do plików i obiektów, replikację do chmury. Dla Quantum ma być dobrym uzupełnieniem portfolio jako chmurowe repozytorium dla danych, backupu i archiwizacji albo dla nagrań z monitoringu wideo. W przyszłości Quantum chce wspierać ekosystem różnych dostawców pamięci obiektowej, tak aby użytkownicy mogli łatwo przenosić między nimi dane.