Chuck Whitten, Co-COO (Co-Chief Operating Officer) Dell Technologies, złożył rezygnację. Zmiana następuje w ramach restrukturyzacji przywództwa, która według Michaela Della była konieczna, aby przejść do „następnego rozdziału”.

„Po dyskusjach z Chuckiem i radą dyrektorów na temat profilu przywództwa, jakiego potrzebuje firma i jej kolejnego rozdziału, wspólnie zdecydowaliśmy, że Chuck odejdzie z Dell Technologies. Jego ostatnim oficjalnym dniem będzie 18 sierpnia” – stwierdził Michael Dell w piśmie do pracowników firmy, które zostało udostępnione CRN USA.

Chuck Whitten nie będzie miał następcy na swoim stanowisku. Natomiast nadal ma pełnić swoją rolę obecny COO i wiceprezes Dell Technologies, Jeff Clarke.

Dotychczas Whitten we współpracy z Jeffem Clarke kierował grupą rozwiązań infrastrukturalnych Della oraz grupą rozwiązań klienckich, zarządzał globalnymi operacjami firmy, w tym produkcją, zaopatrzeniem i łańcuchem dostaw. Ponadto odpowiadał za ustalanie długoterminowej strategii i kierowanie planowaniem w obszarach nowych technologii (chmura, edge, telekomunikacja i as-a-service).

Chuck Whitten dołączył do Dell Technologies w 2021 r., po 22 latach w korporacji finansowej Bain, gdzie przez 14 lat był zewnętrznym doradcą Della. Ponadto m.in. pełnił funkcję partnera zarządzającego Bain Southwest i dwukrotnie był wybierany do rady dyrektorów.