Do końca roku zapasy komponentów marki, takich jak płyty główne, powinny powrócić do odpowiednich poziomów – uważa Co-CEO Asusa Sy Hsu według Digitimes. Dłużej trzeba będzie jednak poczekać na powrót do normy w przypadku PC. Według CEO zapasy komputerów są nadal zbyt wysokie. Przewiduje on, że taka sytuacja potrwa do II kw. 2023 r., chociaż już teraz widać poprawę, bo sprzęt krócej leży w magazynie niż jeszcze niedawno – podaje winfuture.de powołując się na Digitimes. Otóż komputery Asusa średnio spędzają na stoku 143 dni wobec 180 w II kw. br. W IV kw. ten czas ma jeszcze się skrócić. Producent będzie obniżał zapasy z pomocą promocji i przesunięcia premier nowych modeli.

W III kw. 2022 r. dostawy notebooków na światowy rynek okazały się niższe o 15 proc., wobec analogicznego okresu 2021 r., sięgając 56,1 mln szt. – według Strategy Analytics. Asus odnotował spadek zbliżony do średniej na rynku (-15 proc. r/r, 4,3 mln szt.) i zmieścił się w Top 5 światowych producentów PC.

Na całym rynku PC w III kw. 2022 r. Canalys ocenił spadek o 18 proc. r/r (do 69,4 mln szt.). Stwierdzono, że popyt osłabł we wszystkich sektorach, także w biznesie.

Z kolei szef Acera w regionie Azji i Pacyfiku poinformował Digitimes, że marki PC będą poszerzać promocje w tym obszarze, ponieważ popyt w Azji nie ucierpiał taka bardzo z powodu inflacji, jak rynki w Europie i USA.