Comarch na czerwiec 2023 r. zapowiedział konsumencką premierę swojego nowego portalu sprzedażowego wszystko.pl. Krakowska firma rzuca rękawicę Allegro i Amazonowi. Obecnie udostępniła wersję beta serwisu, umożliwiając sprawdzanie m.in. procesu zakupowego zarejestrowanym i zweryfikowanym sprzedawcom. Dotychczas dostęp jako klienci miało testowo ok. 7 tys. pracowników Comarchu.

Comarch twierdzi, że współpracę z wszystko.pl podjęło już kilka tysięcy firm. Deklaruje m.in., że w każdej kategorii będzie 0% prowizji od sprzedaży.

Uruchomienie nowego marketplace’u ogłoszono w czerwcu 2021 r., zapowiadając wówczas kilkadziesiąt milionów złotych inwestycji na ten cel. Platforma sprzedażowa Comarchu działa od ponad 10 lat, ale dotychczas mogli z niej korzystać wyłącznie użytkownicy systemów ERP krakowskiej firmy. Teraz nie ma już tego wymagania.

W 2022 r. Comarch osiągnął wyniki słabsze od oczekiwań. Znacznie spadł zysk w segmencie IT na rynku polskim, do 9,2 mln zł, mimo większej sprzedaży. Globalnie zysk netto dla akcjonariuszy w IV 2022 r. był niższy o 4,5 proc. r/r i wyniósł 36,4 mln zł.