Intel Capital – globalny dział inwestycyjny Intela – przeznaczył 38 mln dol. na inwestycje w 12 start upów z Chin, USA, Kanady i Francji. Wyjaśnia, że wybrane firmy zajmują się nowatorskimi rozwiązaniami w następujących obszarach: analiza danych, Internet rzeczy, robotyka i maszyny autonomiczne, rzeczywistość wirtualna.

Wśród innowatorów są pionierzy w dziedzinie widzenia neuromorficznego (technika odbierania i analizowania obrazu bazująca na działaniu ludzkiego oka), deweloperzy oprogramowania ułatwiającego konstruowanie robotów mobilnych, twórcy urządzeń Wi-Fi przeznaczonych dla infrastruktur sieci WLAN oraz komunikacji na platformach komórkowych oraz Internetu rzeczy, producent platformy analitycznej wykorzystującej algorytmy uczenia maszynowego, przetwarzania języka naturalnego i analizy semantycznej tekstu, dostawca czujników do IoT o rozmiarach nieprzekraczających milimetra, jak również producent oprogramowania i sprzętu audio do VR.

Koncern szuka także innych nowych możliwości generowania przychodów. Poinformowano o utworzeniu nowej organizacji – Intel Sports Group, która ma zwiększyć wykorzystanie rozwiązań Intela w ramach imprez sportowych, nawiązując współpracę z organizatorami zawodów.