Sylvain Cazard, został wiceprezesem VMware'a odpowiedzialnym za CEMEA (centralny obszar regionu EMEA). Będzie zarządzał biznesem korporacji w Niemczech, Szwajcarii, Austrii, krajach wschodniej części Europy oraz w Rosji, a także w regionie śródziemnomorskim.

Cazard jest związany z VMware od ponad 10 lat. Poprzednio przez 2 lata był wiceprezesem w regionie EMEA, odpowiedzialnym za centra danych definiowane programowo (SDDC), czyli jedną z największych jednostek biznesowych firmy. Był również dyrektorem generalnym VMware'a we Francji, dyrektorem w południowym obszarze EMEA i dyrektorem odpowiedzialnym za sektor przedsiębiorstw. Poprzednią dekadę (1999 – 2009) pracował w SAP-ie pełniąc regionalne funkcje kierownicze.

Poprzednio szefem Central EMEA był Luigi Freguia, który awansował na stanowisko dyrektora generalnego i wiceprezesa EMEA. "Pozostawiam region CEMEA w rękach bardzo uzdolnionego menedżera" – zapewnił odchodzący szef.

Z kolei dotychczasową posadę Sylvaina Cazarda jako lidera SDDC przejmie Nick Cross, kierujący dotąd zespołem infrastruktury hiperkonwergentnej w regionie EMEA. Ma ponad 20 lat doświadczenia w branży, które zdobywał m.in. w Oracle'u i Dellu. Luigi Freguia zapewnia, że Nick Cross był kluczowy dla sukcesu Cloud Foundation i HCI w regionie.