VMware przejmuje SaltStack, firmę specjalizującą się w automatyzacji zarządzania konfiguracją aplikacji i bezpieczeństwa. Jej rozwiązania zintegrowane z vRealize Suite mają być odpowiedzią na zapotrzebowanie klientów na automatyzację wdrożenia i konfiguracji infrastruktury, zarówno w chmurze jak i on-premise.

„SaltStack pomoże nam ukończyć naszą historię automatyzacji, umożliwiając rozszerzenie naszych możliwości w tym zakresie poza infrastrukturę, na cały stos aplikacji” – twierdzi według CRN USA lider chmury VMware, Ajay Singh.

SaltStack opracowuje oprogramowanie oparte na open-source, używane przez zespoły IT i bezpieczeństwa do lepszego zabezpieczenia i utrzymania infrastruktury. Flagowym produktem jest Salt, oprogramowanie open source do automatyzacji IT, zdalnego wykonywania zadań i zarządzania konfiguracją.

„Ponieważ VMware toruje drogę dla przyszłości z wieloma chmurami, zautomatyzowana orkiestracja i zarządzanie konfiguracją w różnych chmurach będzie integralną częścią strategicznej przewagi multi-cloud” – twierdzi CEO Marc Chenn.

W tym roku VMware przejęło już Octarine (bezpieczeństwo IT), Lastline (bezpieczeństwo IT), Nyasa (analityka) i Datrium (disaster recovery).