Umowa jest wynikiem strategicznej współpracy obu firm przez ostatnie dwa lata – twierdzi Veracomp. Zmiana kanału sprzedaży wiąże się też z obserwowanym wzrostem zainteresowania technologiami open source. Produkty Red Hat będą miały zapewnione w Polsce kompleksowe wsparcie przed- i posprzedażowe.

W ciągu najbliższych dwóch lat skupimy się na poszerzaniu kanału sprzedaży w Polsce i wspólnie z partnerami handlowymi będziemy promować korzyści wynikające z użytkowania komercyjnego open source. Chcemy być najsilniejszym ośrodkiem rozwoju tych technologii w regionie” – mówi Adam Rudowski, prezes zarządu Veracomp SA. Firma jest już dystrybutorem pełnej oferty rozwiązań Red Hat w dwunastu krajach Europy Środkowo-Wschodniej, z czego w jedenastu jedynym.

Oferta Veracomp obejmuje pełne portfolio produktów Red Hat także w Polsce. Są to m.in. takie rozwiązania jak: Red Hat Enterprise Linux, Red Hat Virtualization, technologie automatyzacyjne Ansible Tower, jak również rozwiązania chmurowe Red Hat CloudForms i Red Hat OpenShift Container Platform. Dla dotychczasowych i nowych partnerów dystrybutora może to być okazja do rozszerzenia portfolio produktowego o technologie open source.