Veracomp – Exclusive Networks podpisał umowę dystrybucyjną z Nozomi Networks, dostawcą rozwiązań zabezpieczających dla środowisk OT i IoT.

Tym samym VAD poszerzył portfolio o rozwiązania do zapewnienia cyberbezpieczeństwa i wykrywania anomalii, przeznaczone dla klientów z branży automatyki przemysłowej, produkcji, energetyki, eksploatacji budynków i in.

Systemy sterowania w przemyśle i infrastrukturze krytycznej są coraz częściej łączone z systemami IT, przez co konieczne staje się zapewnienie ich odpowiedniej ochrony. Ok. 70 proc. firm deklaruje, że ryzyka w zakresie OT/ICS są traktowane jako krytyczne lub wysokie – według raportu „SANS 2021 Survey: OT/ICS Cybersecurity”.

Nozomi Networks ma główne siedziby w USA i Szwajcarii. Jest uznawane za lidera rynku zabezpieczeń OT i IoT. Jak podaje, jego rozwiązania monitorują ponad 48 mln urządzeń OT, IT oraz IoT w ponad 3,7 tys. instalacji w różnych sektorach gospodarki. Można je wdrażać zarówno w siedzibie firmy, jak i w chmurze, łącząc OT, IT oraz IoT. Dzięki AI pozwalają automatyzować pracę związaną z inwentaryzacją, wizualizacją i monitorowaniem sieci przemysłowych. Ich funkcje obejmują też wykrywanie problemów, zarządzanie zasobami i konserwację predykcyjną.

Krakowski VAD deklaruje dla partnerów dostęp do produktów i technologii Nozomi Networks, jak również szkolenia i wsparcie, m.in. w zakresie analizy potrzeb, wdrożeń testowych i ewaluacji rozwiązań.

Odpowiedzialny za sprzedaż rozwiązań Nozomi w Veracomp – Exclusive Networks jest Product Manager Piotr Kulik.