Veracomp rozpoczął dystrybucję Ivanti oraz Matrix42 – dostawców narzędzi do zarządzania zasobami informatycznymi. Nowy obszar w ofercie VAD-a obejmuje oprogramowanie poprawiające analitykę, wydajność i poziom bezpieczeństwa infrastruktury.

Dystrybutor przekonuje, że współpraca z nowymi producentami wpisuje się w światowe trendy związane z automatyzacją, sztuczną inteligencją i uczeniem maszynowym. Obecnie są one wykorzystywane także po to, by wspierać zarządzanie środowiskami IT w organizacjach każdej wielkości.

– Właściwe rozwiązania do zarządzania zasobami informatycznymi przedsiębiorstwa to już nie dodatkowa inwestycja, ale konieczność – twierdzi Mirosław Chełmecki, dyrektor działu pamięci masowych i serwerów w Veracompie.

Rozwiązania Ivanti oraz Matrix42 pozwalają odciążyć administratorów i zyskać kompleksowy wgląd do infrastruktury, więc jest to m.in. narzędzie dla partnerów świadczących usługi konsultingowe albo wdrożeniowe.

Ivanti to amerykański producent, którego portfolio składa się z pięciu filarów, takich jak zarządzanie infrastrukturą, zabezpieczanie urządzeń końcowych, zarządzanie usługami (ITSM), administrowanie zasobami hardware i software (ITAM, SAM) oraz zarządzanie tożsamością i automatyzacja procesów.

Matrix42 to niemiecki producent dostarczają produkty do zarządzania infrastrukturą sieciową: Unified Endpoint Management (UEM), Service Management (ITSM), Software Asset Management (SAM), Endpoint Security Management.