Choć założony całkiem niedawno, bo w 2006 roku, Veeam jest już jedną z największych na świecie prywatnych firm tworzących oprogramowanie. Nie ukrywającą też, że ??chce być nadal prywatna, by uniknąć presji na giełdzie. Tym bardziej,  że ten osiągający roczny przychód 1 mld dol. producent został ostatnio doinwestowany kwotą 500 mln dol. przez fundusz Insight Venture Partners, który w 2013 r. został jego mniejszościowym udziałowcem.

Pozyskane pół miliarda dolarów ma być wykorzystane do wzmocnienia wzrostu organicznego, polegającego na rozwoju oferty i ekspansji geograficznej, a także do fuzji i przejęć innych podmiotów.

Mający swoją centralę w szwajcarskim Baar Veeam twierdzi, że ma obecnie 325 tys. klientów na całym świecie, współpracuje z 60 000 partnerami i obsługuje 82 proc. firm z listy Fortune 500. Jak informuje, w ciągu 41 kwartałów odnotowywał dwucyfrowe wzrosty. Obecnie skupia się na szybko rozwijającym się rynku zarządzania danymi w chmurze, który zdaniem producenta jest wart rocznie 30 mld dol.