APC Back-UPS Pro Gaming to pierwszy w ofercie Schneider Electric zasilacz zaprojektowany dla graczy, streamerów i twórców internetowych. Chroni drogi i wrażliwy sprzęt gamingowy, jak komputery z zaawansowanymi kartami graficznymi, przed uszkodzeniami i awariami zasilania. Zapewnia stabilne połączenie nawet w przypadku skoków napięcia i awarii sieci energetycznej. Doskonale sprawdza się również we współpracy z konsolami i innymi urządzeniami peryferyjnymi. Dzięki niemu gracze nie muszą się martwić, że nagle wypadną z rozgrywki, streamerzy, że live zostanie przerwany, a twórcy, że nie zdążą zapisać swoich materiałów podczas awarii prądu. Warto dodać, że Schneider Electric, do której należy marka APC, jest certyfikowanym dostawcą sprzętu dla eSportu, co daje pewność wysokiej jakości i niezawodności samego urządzenia.

APC Back-UPS Pro Gaming UPS jest wyposażony w bateryjne zasilanie rezerwowe o tzw. czystej sinusoidzie. Dostarcza ono prąd bez zakłóceń, co jest szczególnie pożądane przez wrażliwe urządzenia elektroniczne. Funkcja AVR (automatyczna regulacja napięcia) chroni przed skokami napięcia, wydłużając tym samym żywotność sprzętu do gier i pracy.

UPS ma cztery gniazda awaryjne, dzięki temu może zasilać równocześnie kilka urządzeń, takich jak Xbox, PlayStation, komputer, telewizor lub router/modem. Moc wyjściowa UPS-a to 2200 VA / 1320 W. Przy obciążeniu 450 W czas pracy zasilacza wynosi 10 min. 40 sek. Funkcja Hot Swap umożliwia samodzielną wymianę akumulatorów w trakcie pracy.

Dwa dodatkowe gniazda z ochroną zabezpieczają przed groźnymi skokami napięcia i „twardym resetem”, przez co sprzęt uniknie poważnych uszkodzeń. Trzy przednie porty USB można wykorzystać do ładowania urządzeń, takich jak słuchawki i telefony.

Ekran LED widoczny pod kątem 160 st. pokazuje stan baterii, informuje o skokach i spadkach napięcia, a także awarii zasilania. Może też sygnalizować usterki w okablowaniu budynku. Anomalie sygnalizuje pulsującym światłem.

UPS ma zresztą nowoczesny, „malowany światłem”, design. Gracze mogą spersonalizować oświetlenie zasilacza z pomocą 12 konfigurowalnych diod RGB LED.

Podsumowując, wraz ze wzrostem nakładów graczy i streamerów na drogi sprzęt, odpowiednia jego ochrona staje się kluczowa dla użytkowników. UPS APC Back-UPS Pro Gaming zapewnia ją za stosunkowo niewielką kwotę, biorąc pod uwagę wartość zabezpieczanych urządzeń. Rekomendowana cena UPS-a to 2050 zł z VAT, a gwarancja wynosi 3 lata.

  

Więcej informacji na stronie producenta: https://www.apc.com/pl