Moduł optyczny (inaczej transceiver) odpowiada za przetwarzanie sygnałów elektrycznych na optyczne, umożliwiając przesyłanie danych światłowodami. To kluczowy element każdej sieci.

Prace badawcze nad nowym modułem trwały kilkanaście miesięcy, a ich efekty zaprezentowane zostaną podczas XIV Dni Światła – konferencji online zorganizowanej przez Salumanus.  – Naszym celem był produkt, który ułatwi życie planistom sieci, inżynierom i właścicielom światłowodów – wskazuje Marcin Bała, CEO Salumanus.

Na czym polega innowacyjność uniwersalnego modułu optycznego GBC Photonics? Transceiver inteligentnie dopasowuje się do potrzeb klientów. Pozwala realizować usługi z różnymi prędkościami, dopasowywać się do istniejącej infrastruktury światłowodowej, a na dodatek jest kompatybilny z urządzeniami sieciowymi wszystkich producentów. W skrócie to nie tylko idea, a przede wszystkim produkt, prawdziwy, uniwersalny moduł optyczny.

Urządzenie ułatwi wprowadzanie nowych technologii, jak np. 5G.

Coraz szybszy Internet potrzebuje stabilnej i niezawodnej infrastruktury. Zastosowanie w niej uniwersalnych modułów optycznych pozwala uniknąć dodatkowych inwestycji, gdy transmisja w sieci będzie wzrastać – tłumaczy Andrzej Wojnar, dyrektor Działu Modułów Optycznych z Salumanus.

Rzadsza wymiana modułów optycznych oznacza mniej elektrośmieci. Nowe urządzenie ułatwia więc procesy zakupowe i pozwala zmniejszyć zapasy magazynowe. To wymierne korzyści dla przedsiębiorców i środowiska.

Premiera uniwersalnego modułu optycznego GBC Photonics odbędzie się podczas XIV Dni Światła. Konferencja zrealizowana zostanie w formule online 14-15 października. Udział jest bezpłatny.
Na uczestników czekają krótkie, nasycone wiedzą wystąpienia o nowych technologiach i innowacyjnych rozwiązaniach sieciowych. Prelegenci Dni Światła to eksperci Salumanus – inżynierowie z wieloletnim doświadczeniem.
Rejestracja na XIV Dni Światła: www.dniswiatla.pl.

Kontakt: Andrzej Wojnar, Dyrektor Działu Modułów Optycznych, tel. 601 460 710 email: andrzej.wojnar@salumanus.com.