Global4Net dołącza do Unity Group. Oznacza to wzmocnienie filaru commerce transformation w Grupie Euvic – za ten obszar odpowiada Unity Group.

Global4Net od prawie 12 lat specjalizuje się we wdrożeniach e-sklepów Magento dla średnich i dużych klientów. Wrocławska firma ma na koncie ponad 200 projektów. Zespół składa się ze 100 osób.

Powstanie największy w kraju zespół ekspertów Magento

Jak zapowiedziano, w wyniku transakcji powstanie największy na polskim rynku zespół ekspertów Magento. Tym samym wzrośnie potencjał do obsługi wymagających projektów na rynkach zagranicznych. Ponadto poważniejsze zaangażowanie w technologię Magento uznano za szansę na dalszy rozwój partnerstwa z jej właścicielem – firmą Adobe.

W ramach transakcji Unity SA objęło 100 proc. udziałów w Global4Net, w zamian za 12 proc. akcji nowej emisji pierwszej ze spółek. Transakcja została sfinalizowana pod koniec 2021 r.

Global4Net zachowuje niezależność i odrębną tożsamość. Zespoły obu firm już wcześniej współpracowały ze sobą w ramach kilku przedsięwzięć.

Spodziewanym efektem połączenia potencjałów ma być osiągnięcie ok. 115 mln zł przychodów do końca 2022 r. (wobec 65 mln zł samej Unity Group w 2021 r.).

„W czasach zaostrzonej konkurencji można albo starać się utrzymać zajętą w wyścigu pozycję, albo aktywnie walczyć o zwiększenie przewagi. Zgodnie ze sportową retoryką my postawiliśmy na ofensywę z przyspieszeniem” – komentuje Marek Lose, CFO i Managing Partner Unity Group.

Nowy potencjał do startu w dużych przetargach

„Razem z naszym partnerem zamierzamy nie tylko oferować bardziej kompleksowe usługi obecnym klientom, ale również wykorzystać nowy potencjał, startując w przetargach na duże, ciekawe projekty” – dodaje CFO.

Jak stwierdzono, klienci potrzebują pełnych kompetencji end-to-end i szybkiego czasu uruchomienia.

Zalety i cele połączenia

Unity Group i Global4Net wspierają w transformacji firmy handlowe. Łączące się podmioty przekonują, że wspólna oferta to szerszy wachlarz rozwiązań, bardziej kompleksowe usługi i sprawniejsze wdrożenia. Obie firmy zyskają także wobec zagranicznych klientów.

Dzięki połączeniu sił mają stać się również atrakcyjniejszym pracodawcą, oferującym specjalistom z branży dostęp do dużych i wymagających projektów.

„Jakość usług świadczonych w obszarze cyfrowej transformacji zależy w największym stopniu od pracy doświadczonych zespołów złożonych z najwyższej próby ekspertów” – wyjaśnia Grzegorz Kuczyński, CEO i Managing Partner Unity Group.

Unity Group działa od 25 lat. Wdraża rozwiązania w zakresie cyfrowej transformacji handlu. W ub.r. dołączyła do Grupy Euvic. Spółka podaje, że ma na koncie ponad 500 udanych projektów.