W dniach 29-31 maja br. w hotelu Ognisty Ptak niedaleko Węgorzewa spotkała się żeglarska śmietanka branży IT. Na malowniczym jeziorze Święcajty odbyła się 4 edycja Unisoft Regaty IT. Łącznie 20 jachtów z 15 firm walczyło o tytuł Informatycznego Mistrza Polski.

Impreza rozpoczęła się 29 maja wieczorem, kiedy goście spotkali się na Disco Sailors Party, na które tradycyjnie trzeba ubrać się na biało. Bawili się do białego rana przy muzyce na żywo. Od pierwszych chwil było widać, że w ciągu kilku edycji Regat IT stworzyła się prawdziwa żeglarska społeczność.


Dobra passa Bluesoft

Podczas regat dopisała piękna, słoneczna pogoda. Na początek na trasę wypłynęła flota jachtów Twister 800.  Była wśród nich oczywiście załoga Bluesoft – obrońców mistrzowskiego tytułu z poprzedniej edycji Regat IT w 2018. Żeglowali doskonale, wygrywając 2 spośród 3 wyścigów. Zaciekła walka toczyła się o srebro i brąz. Załoga Konceptu ze skiperem - prezesem Andrzejem Wójtowiczem próbowała odrobić stratę punktową do Microstrategy. Niewiele brakowało, zaledwie 2 punkty. Ostatecznie to Microstrategy zajęło drugie miejsce a trzecie przypadło Konceptowi.

Sailing Event, organizator imprezy, umożliwia dołączenie do załogi tzw. lidera, czyli doświadczonego regatowca, który nie może sterować jachtem, ale dopuszcza się jego udział we wszystkich manewrach i dzielenie się z załogą swoją wiedzą. Kolejnym wsparciem dla uczestników regat jest sędzia liniowy, który pływa motorówką tuż obok rywalizujących jachtów i na bieżąco rozstrzyga wszelkie protesty.

Pierwszego dnia wiatr był dość słaby, więc wyścigi przebiegały spokojnie, ale w doskonałej atmosferze. Humory szczególnie dopisywały podczas tradycyjnego „Wyścigu w przebraniu”. Na jachtach można było zobaczyć Supermenów w głównej roli Marka Borówki z IBM, Avangersów z KMD, lekarzy z Intense, Flinstonów z Microstrategy czy załogę Owoców z Bluesoftu. Działo się!


Miss Regat IT wybrana

Potem przyszła kolej na Regaty Old Boys’ów, czyli wyścigi na łódkach klasy Optimist. Są to malutkie żaglówki, na których dzieci rozpoczynają szkolenie żeglarskie. Manewrowanie takimi łódkami, a szczególnie zgrabne przemieszczanie się pod bomem sprawiało żeglarzom oraz widowni na pomostach wiele radości. Doskonale żeglowali przedstawiciele Unisoft, którzy zwyciężyli przed Bluesoftem.

Wieczorem wszyscy spotkali się na kolejnej imprezie tanecznej - Unisfot Yacht Club Banquet. DJ dbał o atmosferę na parkiecie, a załoga Sailing Event urozmaicała wieczór konkursem malarskim, oczywiście o tematyce żeglarskiej, oraz wyborami Miss Regat IT, które poprowadziła aktualna Miss Earth Poland, Aleksandra Grysz. Ten zaszczytny tytuł przypadł Natalii Gawłowskiej z firmy Polcom.

W piątek nadszedł czas na ceremonię zakończenia regat. Na początek redaktor naczelny CRN Polska, Tomasz Gołębiowski, wręczył nagrodę zwycięzcom „Wyścigu o Puchar CRN” - załodze Microstrategy.

Następnie miała miejsce dekoracja załóg, przy muzyce, błyskach fleszy i aplauzie widowni.

Dodatkową konkurencją Regat IT był Unisoft Cup dla „Najwszechstronniejszej Załogi”, która łącznie zdobyła najwięcej punktów w wyścigach: żeglarskim, "w przebraniu", "Old Boys" oraz w konkurencjach rozgrywanych w czasie wieczornej imprezy. Ten tytuł zdobyli tegoroczni zwycięzcy zawodów – Bluesoft.

Regaty IT 2019 oficjalnie zakończyła Miss Natalia Gawłowska. Otworzy ona również przyszłoroczną edycję. Do zobaczenia za rok!

Zdjęcia z imprezy zobaczycie w naszej fotogalerii.
 
Patronat medialny nad Unisoft Regatami IT objął CRN Polska. Sponsorem głównym wydarzenia był Unisoft, a partnerami – Code Zero i Hotel Ognisty Ptak. Organizatorem był Sailing Event.