W pierwszym etapie konkursu należało zgłosić pomysły na aplikacje oparte na platformie Windows 8. W ramach drugiej części uczestnicy mieli za zadanie przekształcić swoje pomysły w działające aplikacje, korzystając ze wsparcia technologicznego i szkoleniowego udzielonego przez Microsoft.

Spośród wszystkich stworzonych rozwiązań jury wybrało 10 najlepszych:

Finałowe projekty w kategorii aplikacja konsumencka:

Legimi
Kxsolution
Travelplanet.pl
MobiTouch
InventCore

Finałowe projekty w kategorii aplikacja biznesowa:

eLeader
Fist Bump
MP Electronics & Development
Soneta
Cognitum

Trzeci etap konkursu to prezentacja 10 najlepszych rozwiązań. Zwycięzca konkursu zostanie wyłoniony we wrześniu 2013, podczas uroczystej gali finałowej. Wszystkie firmy, których rozwiązania zostały zakwalifikowane do finałowego etapu, otrzymają od Microsoftu wsparcie biznesowe i marketingowe, pomocne w sprzedaży proponowanych rozwiązań.

Tegoroczna edycja została objęta patronatem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Patronem technologicznym inicjatywy jest Nokia Poland, medialnym CRN Polska.

O konkursie
„Twoja firma, Twoja Szansa na sukces” to międzynarodowa inicjatywa Microsoftu. Konkurs po raz pierwszy został przeprowadzony w 2010 roku. Jego celem jest udzielenie wsparcia biznesowego i technologicznego firmom tworzącym oprogramowanie, a co za tym idzie zwiększenie ich innowacyjności i konkurencyjności na rynku. Udział w konkursie oznacza dostęp do profesjonalnego wsparcia technologicznego, szansę na wypromowanie przedsiębiorstwa i jego rozwiązań, a także możliwość wygrania nagród pieniężnych i rzeczowych, w tym 10 000 złotych oraz smartfonów Nokia z Windows Phone.