Trend Micro wprowadziło na rynek wersję 6.0 Worry-Free Business Security – rozwiązania zabezpieczającego sieć firmową przed zagrożeniami z Internetu. Została rozszerzona o nowe funkcje, wykorzystujące infrastrukturę Trend Micro Smart Protection Network. Przeznaczona jest dla małych i średnich firm, które nie mają własnych działów IT.

Worry Free Business Security 6.0 zawiera ulepszone funkcje: filtrowania adresów URL, Smart Scan, Smart Feedback (polega na dostarczaniu do Trend Micro informacji zwrotnych o zdarzeniach. Są one analizowane w celu dalszego usprawnienia ochrony systemu), USB Device Threat Prevention (chroni komputery PC i serwery przed zainfekowanymi urządzeniami USB). Rozszerzona konsola bezpieczeństwa stanowi system kolorowych kontrolek, na podstawie których administrator może szybko ocenić stan bezpieczeństwa sieci.

Trend Micro poinformował również o wprowadzeniu do oferty rozszerzonej wersji oprogramowania Worry-Free Remote Manager, przeznaczonej dla partnerów handlowych. Można ją zintegrować z Worry-Free Business Security 6.0. Program współpracuje z rozwiązaniem InterScan Messaging Hosted Security, które blokuje spam i inne zagrożenia z poczty elektronicznej. Umożliwia partnerom łatwe dodawanie klientów do swoich konsoli już w trakcie pierwszej instalacji oprogramowania Worry-Free Business Security. Narzędzie jest oferowane bezpłatnie.

Cena zależy od liczby stanowisk. Obowiązują upusty zależne od zamawianej liczby egzemplarzy. Cena wersji Worry-Free Business Security Standard w przypadku licencji na 1 rok dla 11 – 25 stanowisk wynosi 37,07 euro za jednego użytkownika. Cena wersji Worry-Free Business Security Advanced w przypadku licencji na 1 rok i dla 11 – 25 stanowisk wynosi 6248,13 euro za jednego użytkownika.