Zespół w warszawskim biurze zostanie powiększony z 10 do 25 pracowników, w tym account managerów i inżynierów. Trend Micro zapowiedział, że zamierza zwiększyć inwestycje w regionie ze względu na rosnący potencjał tych rynków, związany ze zmianami w strategiach zarządzania systemami IT, takimi jak outsourcing, wirtualizacja i wykorzystywanie chmury obliczeniowej. – Trendy te zbiegają się w czasie ze zmianami geopolitycznymi i pojawieniem się nowych rodzajów zagrożeń, które stwarzają ryzyko dla przedsiębiorstw, organizacji i instytucji publicznych – wyjaśnia Michał Jarski.

Nowe biura powstaną w Czechach, na Węgrzech oraz w rejonie Morza Adriatyckiego. Producent informuje, że najbliższy rok będzie kluczowy dla realizacji planów firmy. 

Michał Jarski na nowym stanowisku będzie odpowiedzialny za rozwój Trend Micro w Europie Środkowo-Wschodniej. Wcześniej był dyrektorem regionalnym Ruckus Wireless, Check Point Software Technologies oraz Internet Security Systems (firma przejęta przez IBM w 2006 r.). Do jego kompetencji należało m.in. zarządzanie relacjami z kluczowymi klientami i partnerami strategicznymi oraz wprowadzanie firm na rynek polski i wschodnioeuropejski.