Trend Micro za 70 mln dol. kupił start-up Cloud Conformity. Przejęcie ma rozwiązać problemy z błędnymi konfiguracjami i niezabezpieczonymi kontami użytkowników w chmurze publicznej. Następuje rok po tym, jak Palo Alto Networks wchłonęło największego konkurenta w obszarze bezpieczeństwa w chmurze – RedLock za 173 mln dol.

"Wszyscy zostaną za nami w konkurencji w chmurze. To my jesteśmy najlepsi i musimy utrzymać to miejsce" – oznajmił Kevin Simzer, dyrektor operacyjny Trend Micro.

Cloud Confirmity ma zwiększyć bezpieczeństwo chmur hybrydowych, a w tym biznesie, jak zauważył dyrektor wiele się dzieje. Start-up specjalizuje się w ochronie usług AWS. Rozwiązania dla chmury generują blisko jedną czwartą z blisko 1 mld dol. rocznych przychodów Trend Micro. W przypadku Palo Alto jest to ponad 450 mln dol. (oferta Prisma i Cortex), jednak Kevin Simzer utrzymuje, że są to fizyczne urządzenia korzystające z konsoli SaaS, stąd rozwiązań obu firm nie da się porównać. Palo Alto Networks nie skomentowało tej oceny.

Źródło: CRN USA