Rajiw Ramaswari zostanie CEO Nutanixa. Dotychczas był dyrektorem operacyjnym VMware’a. Od 2016 r. odpowiadał za rozwój produktów i usług chmurowych. Odegrał istotną rolę w transformacji firmy do modelu SaaS. Wcześniej był dyrektorem odpowiedzialnym za infrastrukturę i sieci w Broadcomie. Pracował w Cisco, Nortelu, IBM.

Jak zapewnia Ramaswari, jako dyrektor VMware’a cenił Nutanixa jako „silnego konkurenta”. Mógł mu się dobrze przyjrzeć z tej pozycji. VMware jest nr 1 na rynku oprogramowania HCI i pod względem sprzedaży wyprzedza Nutanixa, który jest pionierem rynku infrastruktury hiperkonwergentnej. W segmencie sprzętu HCI Nutanixa zdystansował Dell – według IDC.

Nawiasem mówiąc, dotychczasowy szef i współzałożyciel Nutanixa, Dheeraj Pandey, zakwestionował ten ranking.

Dheeraj Pandey odejdzie ze stanowiska w przyszłym tygodniu, zgodnie z zapowiedzią z sierpnia br. Kierował korporacją przez 11 lat. Przekonuje, że Ramaswari jest właściwym liderem na nowe czasy.

W I kw. finansowym, zakończonym 31 października br.. Nutanix osiągnął 312,8 mln dol. przychodów, podobnie jak w ub.r. Zwiększył jednak stratę z blisko -230 mln dol. do -265 mln dol. Firma ma ponad 18 tys. klientów i ta liczba rośnie.