Tomasz Czechowicz jest założycielem i partnerem zarządzającym MCI Capital (zakładał firmę od 1998 r.) i przez ostatnich kilkanaście lat odpowiadał za generalne zarządzanie grupą. W latach 1990-1998 był współzałożycielem i prezesem JTT Computer.

Tomasz Czechowicz zasiada w radach nadzorczych ABC Daty (od 2008 r.) i Morele.net (od 2011 r.). Jest także związany z licznymi spółkami za granicą, m.in. należy do rady nadzorczej czeskiej spółki z branży gamingowej – Geewa, do rady dyrektorów największej tureckiej grupy informatycznej – Indeks Bilgisayar Sistemleri Mühendislik Sanayi ve Ticaret A.Ş., jak również do rady doradczej niemieckiej firmy e-commerce – Windeln, pełni funkcję obserwatora u lidera rosyjskiego rynku e-commerce – KupiVIP Holding. Od 2012 r. jest w zarządzie Private Equity Managers.

Prezes MCI Capital ma tytuł magistra w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem, uzyskany na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu w 1997 r. Ukończył również studia podyplomowe z zarządzania na SGH w Warszawie. Ponadto uzyskał tytuł Master of Business Administration Uniwersytetu Minnesoty oraz inżyniera organizatora przemysłu Politechniki Wrocławskiej.