Oprogramowanie TETA_CRM uzyskało świadectwo Certified for Windows 2000 Server. Przyznanie certyfikatu zostało potwierdzone przez Veritest i odbyło się zgodnie z wytycznymi Microsoftu.
TETA_CRM wykorzystuje bazę danych Microsoft SQL Server i został opracowany jako wielowarstwowa aplikacja, zgodnie z architekturą Microsoft.NET. System ma za zadanie wsparcie pracy działów sprzedaży, marketingu, serwisu oraz pomocy technicznej. Został przygotowany do współpracy z nowoczesnymi centralami telefonicznymi i obsługi call-center.
Microsoft i Teta podpisały także umowę Microsoft Indepedent Software Vendor Royalty License and Distribution Agreement, dotyczącą wzajemnego wsparcia w dostarczaniu produktu TETA_CRM na rynek. Umowa upoważnia TETĘ do dostarczania między innymi wersji runtime Microsoft SQL Server 2000 wraz z własnym oprogramowaniem oraz zapewnia klientowi otrzymanie kompleksowego rozwiązania z jednego źródła (TETA). Wersja runtime bazy danych umożliwia uruchomienie na niej aplikacji, jednak nie pozwala na rozwijanie na jej podstawie własnego oprogramowania.