– Plan rozwoju zakłada, że do końca bieżącego roku nasza sieć zwiększy się z 40 do 60 punktów sprzedaży, a do końca przyszłego roku do 120 – 150 – zapowiada Mariusz Raduszewski, wiceprezes zarządu Telakces.com. Deklaruje, że spółka chce być liderem rynku. Sieć ma rozwijać się na zasadach franczyzy. 

Według spółki w przypadku franczyzobiorców całością inwestycji, związaną z dostosowaniem lokalu handlowego i późniejszą obsługą marketingowej zajmuje się Telakces.com. Partnerów ma zachęcić do współpracy m.in. pomoc w zdobywaniu kredytów na finansowanie działalności, kredyty kupieckie u dostawców, doradztwo obejmujące także księgowość, pomoc prawna, pomoc w rekrutowaniu pracowników, szkolenia. Spółka zajmuje się także organizowaniem akcji promocyjnych.

Telakces.com szacuje, że w Polsce jest dostępnych około 5 tys. akcesoriów do urządzeń mobilnych, tymczasem za naszą zachodnią granicą oferta jest kilkukrotnie większa. Stąd liczy na większą sprzedaż. Spółka została strategicznym partnerem sieci komórkowej Virgin Mobile.  

Rynkowa ofensywa Telakces.com rozpoczęła się po wejściu do tego biznesu Tomasza Misiaka (współtwórca agencji pracy Work Service) i Grażyny Piotrowskiej – Oliwy (była prezes PGNiG). Zostali oni udziałowcami Telakces.com. Współwłaścicielami są także Mariusz Raduszewski i Sławomir Skowronek (prezes spółki). Firma działa od 2011 r.