Fundusz Apollo Global przejmie Tech Datę za 5,4 mld dol. Dystrybutor zaakceptował propozycję zakupu, o której nieoficjalnie informowano przed miesiącem.

Finalizacja transakcji jest spodziewana w I poł. 2020 r. Uzgodniono, że po zmianie właściciela CEO Rich Hume pozostanie na stanowisku. Spółka zostanie wycofana z giełdy.

W ocenie CEO Tech Daty inwestycja Apollo Global pozwala pozyskać dystrybutorowi nowe środki na rozwój oferty i wyróżnienie się wśród konkurentów. Lider firmy przekonuje, że transakcja "zapewni partnerom handlowym niezrównany zasięg, wydajność i wiedzę specjalistyczną.” Niedawno Rich Hume wskazał cztery filary wzrostu Tech Daty w najbliższych latach i zapowiedział zmiany w organizacji.

Jeden partnerów Apollo Private Equity, Matt Nord, deklaruje, że Tech Data z funduszem jako głównym udziałowcem uzyska znaczną elastyczność finansową i strategiczną. Celem inwestycji według niego jest wzmocnienie pozycji Tech Daty jako partnera wiodących producentów i zapewnienie najlepszej w branży obsługi klienta.

Umowa z Apollo pozwala Tech Dacie na poszukiwanie alternatywnej oferty przejęcia do 9 grudnia br. Dystrybutor informuje natomiast, że zarząd zaakceptował transakcję i zarekomendował udziałowcom głosowanie "za".