Tech Data rozszerzyła umowę dystrybucyjną z Sharp Electronics CEE. Partnerzy handlowi dystrybutora na polskim rynku będą mieli dostęp także do urządzeń drukujących i materiałów eksploatacyjnych japońskiej marki. Od 2018 r. Tech Data jest autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań do komunikacji Sharpa – monitorów profesjonalnych, interaktywnych oraz terminali POS, które nadal pozostają w ofercie.
 
„Wzbogacenie portfolio Tech Data o kolejne produkty Sharp stanowi ważny krok na ścieżce umacniania naszej pozycji na rynku druku oraz materiałów eksploatacyjnych.” – komentuje Mariusz Ziółkowski, Country General Manager, Tech Data Polska.

Dla Sharpa poszerzenie umowy z Tech Datą to element realizacji strategii rozwoju sprzedaży w kanale IT. Niedawno producent powiększył zespół, odpowiedzialny za sprzedaż pośrednią.

„W przyszłości planujemy również świadczyć pełen outsourcing wydruku w modelu „all-in” dla partnerów” – zapowiada Rafał Szarzyński, Regional Sales Manager CEE, Sharp Electronics CEE. W tym układzie producent ma zapewnić w ramach jednej umowy i opłaty serwis, dzierżawę oraz usługi, które następnie partner będzie mógł oferować klientom końcowym.

Za rozwój sprzedaży urządzeń drukujących i materiałów eksploatacyjnych Sharpa w Tech Dacie w Polsce będzie odpowiadał Product Manager Dariusz Pomirski.