Tech Data poinformowała o powierzeniu stanowiska Business Development Managera – Data Solutions & IoT Rafałowi Ciemiędze. Ma on 17-letnie doświadczenie w branży IT zarówno w obszarze marketingu, jak i sprzedaży. Wcześniej pracował w IBM, Infonet Projekt oraz Arrow ECS.

Jego główne obowiązki na nowym stanowisku to pozyskiwanie i rozwój partnerów biznesowych specjalizujących się w rozwiązaniach Cloudera, TIBCO i Automation Anywhere, a zwłaszcza wspieranie ich w procesie sprzedaży i marketingu. Do zadań nowego BDM należy też poszukiwanie wraz z partnerami nowych możliwości biznesowych, ścisła współpraca z dostawcami w zakresie rozwoju ich oferty w Tech Dacie i na polskim rynku, współpraca z zespołem marketingu w zakresie wsparcia biznesu Data Solutions & IoT.

Jako BDM – Data Solutions & IoT dołączył do zespołu kierowanego przez Rafała Kupisa, Business Development Managera East Region – Data Solutions & IoT.

Obejmując nowe obowiązki Rafał Ciemięga za główny cel stawia sobie zbudowanie siatki lojalnych, dobrze wyedukowanych partnerów biznesowych, którzy wraz z Tech Data i jej dostawcami będą rozwijali rynek Data Solutions & IoT.

Rafał Ciemięga karierę w IT rozpoczął w 2003 r. od pracy w IBM Polska jako Junior Sales Specialist. W 2005 r. zmienił barwy na LX Polska i przez 5 lat odpowiadał  za marketing IBM Software, najpierw na stanowisku Marketing Specialist, a potem IBM Marketing Manager (od 2008 r.). Po przejęciu LX Polska przez Arrow ECS jako Marketing Specialist zajmował się oprogramowaniem i sprzętem IBM.

W 2012 r. wrócił do IBM Polska i przez 3 lata jako Market Segment Manager for Software Channel Poland & Baltics odpowiadał za marketing w kanale dystrybucyjnym.
W 2015 r. awansował na stanowisko Channel Marketing Leader Poland & Baltics i odpowiadał za marketing IBM Software and Hardware.

W 2018 r. objął stanowisko Marketing Director w Infonet Projekt.

W 2020 r. odszedł z branży IT do finansowej i pracował jako Digital Marketing Expert w De Lage Landen Leasing Polska.

Rafał Ciemięga ukończył Wyższą Szkołę Ekonomiczno–Informatyczną w Warszawie na kierunku Ekonomia.