Rafał Kupis został IoT & Analytics Business Development Managerem w Tech Data Polska. Ma wieloletnie doświadczenie w obszarze przetwarzania danych, z naciskiem na zaawansowaną analitykę biznesową. Jego główne obowiązki na nowym stanowisku to: kreowanie biznesu w oparciu o rozwiązania z obszaru internetu rzeczy i analityki, współpraca z partnerami biznesowymi oraz wsparcie działu marketingu w promocji oferty IoT & Analytics w kanale dystrybucyjnym.

„Obecność Rafała Kupisa w lokalnym zespole Tech Data to dowód na silne inwestycje w obszary IoT i analityki” – komentuje Mariusz Ziółkowski, Country General Manager, Tech Data Polska.

Rafał Kupis posiada 20-letnie doświadczenie w branży IT, w sprzedaży, marketingu i obszarze analityki. W Tech Dacie jest od września ub.r. Wcześniej był związany m.in. z Qlik, jako Territory Sales Manager w Polsce (2016). Blisko 5 lat pracował w IBM (2010 – 2014) jako Financial Performance Management Sales Leader. W Oracle'u był dyrektorem sprzedaży do sektora przemysłowego (2006 – 2009). Zajmował się m.in. narzędziami Hyperion HFM i Essbase, Oracle BI, Cognos, SPSS, a wcześniej Siebel czy Oracle EBS. Swoją karierę rozpoczął w 1998 roku w firmie Hogart, jako Key Account Manager.

Rafał Kupis studiował metody ilościowe i systemy informacyjne w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.